Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej).Zamknij.
Procedura obsługi - UWAGA!!! ZAKAZ OBSŁUGI BEZPOŚREDNIEJ. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą obsługi klientów - Procedura obsługi

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Aktualności / Archiwalne aktualności

Spotkanie inaugurujące Partnerstwo dla Młodzieży

Gwarancje dla Młodzieży

 

W czwartek, 13 listopada w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie odbyło się spotkanie inicjujące Partnerstwo na rzecz osób młodych. Chęć współpracy zadeklarowało prawie 50 małopolskich instytucji.

Problem ludzi młodych na rynku pracy jest wyzwaniem dla wielu środowisk, dlatego do jego rozwiązania należy zaangażować różne instytucje.  

Musimy pracować razem. W ten sposób łatwiej zdefiniujemy problemy i wypracujemy rozwiązania. Deklaruję, że weźmiemy pod uwagę każdy głos. Partnerstwo jest otwarte. Jeżeli są jeszcze instytucje, do których nie dotarliśmy, a których głos byłby znaczący dla problemu - czekamy na nie" - zaznaczył Andrzej Martynuska - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Małopolska propozycja partnerstwa i wspólnego wypracowania wytycznych do konkursów ogłaszanych na pomysły wspierające młodzież, okazała się najlepsze w ocenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i wskazana do naśladowania przez inne województwa.

Podczas spotkania partnerzy zapoznali się z założeniami Programu Strategicznego Kapitał Intelektualny i Rynek Pracy, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programem Gwarancje dla Młodzieży. W formie warsztatów wypracowywali zasady współdziałania w ramach zawiązywanego Partnerstwa na rzecz młodych. Przedstawili swoje oczekiwania wobec współpracy dotyczące m.in. wymiany doświadczeń, informacji na temat realizowanych projektów. Omawiane były również zagadnienia związane z kreowaniem poczucia odpowiedzialności młodzieży za swój rozwój, stworzenia szacunku dla pracy. Instytucje widzą w Partnerstwie szansę na bliską współpracę, która przyczyni się do stworzenia głębszej diagnozy sytuacji osób młodych. We współpracy widzą możliwość szerokiego włączenia pracodawców i pokazania im korzyści z zatrudniania ludzi młodych. Instytucje młodzieżowe i  działające na rzecz młodzieży zobowiązały się do aktywności, podejmowania wspólnych działań, wymiany doświadczeń oraz wspólnej promocji Programu Gwarancje dla Młodzieży. Kolejnym krokiem w zawiązywaniu Partnerstwa będzie zawarte między instytucjami porozumienie, które uwzględniać będzie wszystkie zasady i ustalenia ze spotkania inaugurującego.

Po analizie potrzeb i oczekiwań młodzieży, partnerzy będą wspólnie szukać rozwiązań w zakresie skutecznej aktywizacji i poprawy sytuacji osób młodych na małopolskim rynku pracy. Ich działania przyczynią się do opracowania wytycznych do konkursów, które w 2015 r. będzie ogłaszał Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

 

 

 


Treść utworzona: dn. 2014-11-18, autor: Mateusz Czopek.
Treść zaktualizowano: dn. 2017-03-29, autor: Mateusz Czopek.
Drukuj, Zapisz jako PDF.

Strona główna

Kalendarz wydarzeń

<<      styczeń 0 r.       >>

dziś mamy 20 stycznia 2022 roku

PnWtŚrCzPtSbN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Tarcza Antykryzysowa

Informacje ogólne

Usługi elektroniczne

Usługi elektroniczne UPPK

Statystyka

Informacje na temat rynku pracy

Publikacje

Broszury i foldery informacyjne

Galeria WIDEO

Filmy Urzędu Pracy

Newsletter ofert pracy

Otrzymuj powiadomienia o interesujących Cię ofertach pracy
zapisz się

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

CMSup! Ataraksja

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Redakcja strony