Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej).Zamknij.
Procedura obsługi - UWAGA!!! ZAKAZ OBSŁUGI BEZPOŚREDNIEJ. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą obsługi klientów - Procedura obsługi

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Aktualności / Archiwalne aktualności

Spotkanie z uczniami w Skale

17 marca 2015 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Wł. Łokietka w Skale odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego – Filia w Słomnikach z uczniami oraz wychowawcami Liceum Ogólnokształcącego dla młodzieży oraz Technikum dla młodzieży. Z ramienia Urzędu, w spotkaniu uczestniczyli: Kierownik UPPK  – Filia w Słomnikach – Barbara Golanko oraz Doradca zawodowy UPPK – Filia w Słomnikach – Tomasz Massalski.

Prelekcja podzielona była na trzy części. W pierwszej z nich Kierownik UPPK – Filia w Słomnikach Pani Barbara Golanko przedstawiła zadania i cele Urzędu Pracy oraz formy pomocy skierowanie głównie do osób młodych, wchodzących na rynek pracy po raz pierwszy. Część druga spotkania, którą poprowadził Doradca zawodowy UPPK – Filia w Słomnikach – Tomasz Massalski, poświęcona była wyborowi dalszej ścieżki rozwoju, przed którym stają i którego muszą dokonać młodzi ludzie. Poruszano także zagadnienia dotyczące możliwości wyboru oraz podjęcia dalszej nauki zgodnie z obowiązującymi trendami w systemie edukacji. Tematyka wykładu obejmowała m.in.:

  •   Motywy oraz powody wyboru zawodu
  •   Zadowolenie z wyboru zawodu
  •   Czynniki wpływające na rynek pracy
  •   Zawody przyszłości
  •   Umiejętności oczekiwane „na starcie”

Część trzecia rozpoczęła się od projekcji krótkiego filmu „ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI gdzie szukać, jak zdobyć?”, stanowiącego pewnego rodzaju „bazę” do dalszej dyskusji. Ta część została przeprowadzona w formie zajęć warsztatowych. Uczniowie mieli okazję wziąć aktywny udział w kilku ćwiczeniach, gdzie mogli wykazać się własną inicjatywą, pomysłowością oraz kreatywnością. Po zakończeniu wszystkich przewidzianych ćwiczeń nadszedł czas na zaprezentowanie wyników pracy uczniów oraz na wyciągnięcie wniosków   z efektów wspólnej pracy oraz na krótkie podsumowanie.

Warto wspomnieć, że inicjatywa spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, zarówno licznie zgromadzonych uczniów (75 osób) jak i nauczycieli. Zainteresowane strony doszły do wniosku, iż warto kontynuować współpracę.

 

 


Treść utworzona: dn. 2015-03-20, autor: Mateusz Czopek.
Treść zaktualizowano: dn. 2017-03-29, autor: Mateusz Czopek.
Drukuj, Zapisz jako PDF.

Strona główna

Kalendarz wydarzeń

<<      styczeń 0 r.       >>

dziś mamy 22 stycznia 2022 roku

PnWtŚrCzPtSbN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Tarcza Antykryzysowa

Informacje ogólne

Usługi elektroniczne

Usługi elektroniczne UPPK

Statystyka

Informacje na temat rynku pracy

Publikacje

Broszury i foldery informacyjne

Galeria WIDEO

Filmy Urzędu Pracy

Newsletter ofert pracy

Otrzymuj powiadomienia o interesujących Cię ofertach pracy
zapisz się

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

CMSup! Ataraksja

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Redakcja strony