Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej).Zamknij.
Procedura obsługi - UWAGA!!! ZAKAZ OBSŁUGI BEZPOŚREDNIEJ. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą obsługi klientów - Procedura obsługi

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Aktualności / Archiwalne aktualności

Przyjazny Klimat dla Przedsiębiorczości

W dniach 15-16 czerwca Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego zorganizował cykl konferencji pod nazwą „Przyjazny Klimat dla przedsiębiorczości” składający się z 7 bloków tematycznych. Spotkania skierowane były do różnych grup odbiorców w zależności od  potrzeb zgłaszanych przez klientów Urzędu.

Do uczestnictwa w konferencji „Dojrzałość będzie atutem” zaproszono osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia. Przedstawicielka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie zaprezentowała rezultaty projektu „50+ dojrzali potrzebni, kompetentni” jako przykład dobrych praktyk skierowanych do grup defaworyzowanych na rynku pracy. Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego dla tej grupy klientów proponuje projekt „Gwarancja 50+” realizowany do 2016 roku w ramach Programu Regionalnego Województwa Małopolskiego. Projekt zakłada pomoc dla 120 osób w postaci organizacji staży, szkoleń zawodowych, robót publicznych oraz wypłatę jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

W Forum Podkrakowskiego Rynku Pracy wzięli udział przedsiębiorcy z terenu Powiatu Krakowskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na stworzenie nowych firm i miejsc pracy. Osoby, które otrzymały dotacje zaprezentowały swoje przedsiębiorstwa, wymieniały doświadczenia, oferowały swoje produkty i usługi na stoiskach wystawienniczych. Ponadto podsumowano rozwój przedsiębiorczości w powiecie za rok 2014 i zorganizowano konsultacje dla pracodawców. Na koniec Starosta Krakowski uroczyście wręczył przedsiębiorcom listy gratulacyjne.

Konferencja „Młodość i co dalej…” zgromadziła osoby do 30 roku życia, którym Urząd proponuje uczestnictwo w projekcie „Lubię to”. Projekt zakłada objęcie wsparciem 800 osób bezrobotnych w postaci: organizacji staży, szkoleń zawodowych, środków na działalność gospodarczą, finansowania studiów podyplomowych czy bonów na zasiedlenie oraz usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Ponadto omawiano sytuację młodych mieszkańców Powiatu Krakowskiego w porównaniu z Małopolską, z uwzględnieniem problemów o barier wejścia młodych na rynek pracy.

Dodatkowo odbyło się seminarium „Perspektywy współpracy na lokalnym rynku pracy z udziałem członków Powiatowej Rady Zatrudnienia, na którym przedstawiona została Strategia Współpracy do 2020 roku oraz założenia do Roli Rady Rynku Pracy w Powiecie Krakowskim. Seminarium zakończyło się posiedzeniem Powiatowej Rady Zatrudnienia i podjęciem uchwał w sprawach bieżących.

W konferencji „Dialog społeczny jako komunikacja między ważnymi podmiotami życia społecznego” uczestniczyli przedstawiciele szkół z terenu powiatu, organizacji pozarządowych i innych instytucji związanych z rynkiem pracy. Dyskutowano o rodzajach,  możliwościach i efektach jakie niesie ze sobą działanie w ramach partnerstwa o szansach jakie daje Europejski Fundusz Społeczny.

Na seminarium „Samotne matki samodzielne na rynku pracy” zaproszono kobiety wychowujące dzieci aby uzyskać informacje o przyczynach i barierach w powrocie na rynek pracy a co za tym idzie pogodzenia życia zawodowego z rodzinnym.

Cały cykl konferencji zakończyła „Akademia Partnerstwa i Współpracy”, na której Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka w ramach rozwoju partnerstwa lokalnego na rzecz rynku pracy w powiecie krakowskim podpisał porozumienia z Lokalnymi Grupami Działania, Izbami Gospodarczymi, Organizacjami Pozarządowymi, Wójtami i Burmistrzami gmin Powiatu Krakowskiego.

Opracowała: Paulina Belska


 

 


Treść utworzona: dn. 2015-06-18, autor: Mateusz Czopek.
Treść zaktualizowano: dn. 2015-06-19, autor: Mateusz Czopek.
Drukuj, Zapisz jako PDF.

Strona główna

Kalendarz wydarzeń

<<      styczeń 0 r.       >>

dziś mamy 22 stycznia 2022 roku

PnWtŚrCzPtSbN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Tarcza Antykryzysowa

Informacje ogólne

Usługi elektroniczne

Usługi elektroniczne UPPK

Statystyka

Informacje na temat rynku pracy

Publikacje

Broszury i foldery informacyjne

Galeria WIDEO

Filmy Urzędu Pracy

Newsletter ofert pracy

Otrzymuj powiadomienia o interesujących Cię ofertach pracy
zapisz się

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

CMSup! Ataraksja

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Redakcja strony