Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej).Zamknij.
Procedura obsługi - UWAGA!!! ZAKAZ OBSŁUGI BEZPOŚREDNIEJ. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą obsługi klientów - Procedura obsługi

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Aktualności

Obchody 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia w Gdańsku.

Obchody 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia w Gdańsku.

          W dniu 24.01.2019r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się ogólnokrajowa Konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia. W wydarzeniu zorganizowanym z inicjatywy Gdańskiego Urzędu Pracy wzięły udział osoby z całej Polski, które na przestrzeni ostatnich 30 lat odpowiadały za kształtowanie urzędów pracy.

          "W celu ułatwienia wyszukiwania pracy (…) tworzą się państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami" - dokładnie tymi słowami sprzed stu lat Naczelnik Państwa, Józef Piłsudski powołał do życia publiczne służby zatrudnienia w Polsce.

          Dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy, Roland Budnik wygłosił przemówienie podkreślając jak długą i niełatwą drogę czasu przeszły urzędy pracy, stając się miejscami otwartymi i nowoczesnymi, biorącymi aktywny udział m.in. w kształtowaniu współczesnego rynku pracy, a także promowaniu przedsiębiorczości oraz rozwoju zawodowego.

          Z okazji okrągłej rocznicy ustanowienia publicznych służb zatrudnienia, rozpoczęto dyskusję zarówno o historii urzędów pracy, doświadczeniach wynikających z ich funkcjonowania oraz o planach i pomysłach na przyszłość.

          W tym uroczystym wydarzeniu wzięła udział Dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego, Pani Dorota Niemiec wraz z innymi przedstawicielami urzędów, którzy na przestrzeni ostatnich 30. lat odpowiadali za kształtowanie służb zatrudnienia. Podczas odbywającej się Konferencji swoimi doświadczeniami dzielili się zaproszeni goście - m.in. prezesi Krajowego Urzędu Pracy, Sekretarze i Podsekretarze Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, a także byli i obecni dyrektorzy powiatowych oraz wojewódzkich urzędów pracy. Pojawili się także przedstawiciele władz lokalnych, reprezentantów pracodawców, a także ekspertów rynku pracy.

           W czasie zorganizowanych paneli dyskusyjnych były omawiane zagadnienia związane z ewolucją, rozwojem oraz oczekiwaniami społecznymi względem instytucji publicznych statutowo zajmujących się pośrednictwem pracy i poradnictwem zawodowym.

          Wydarzeniem towarzyszącym okrągłemu jubileuszowi była okolicznościowa wystawa, na której zaprezentowano eksponaty i zdjęcia związane z historią służb zatrudnienia.

          Konferencji towarzyszyła uroczysta Gala z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia w Gdańsku, podczas której wręczono wyróżnienia dla najlepszych pracowników Gdańskiego Urzędu Pracy. Medal Prezydenta RP otrzymali pracownicy legitymujący się wyjątkowo długi stażem pracy w służbach zatrudnienia, z kolei osoby osiągające najlepsze wyniki w pracy zawodowej zostały wyróżnione Medalami Prezydenta Miasta Gdańska oraz indywidualnymi wyróżnieniami dyrektora Gdańskiego Urzędu Pracy.

Zdjęcie


Treść utworzona: dn. 2019-01-28, autor: Edyta Prochal.
Treść zaktualizowano: dn. 2019-01-28, autor: Edyta Prochal.
Drukuj, Zapisz jako PDF.

Strona główna

Kalendarz wydarzeń

<<      styczeń 0 r.       >>

dziś mamy 22 stycznia 2022 roku

PnWtŚrCzPtSbN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Tarcza Antykryzysowa

Informacje ogólne

Usługi elektroniczne

Usługi elektroniczne UPPK

Statystyka

Informacje na temat rynku pracy

Publikacje

Broszury i foldery informacyjne

Galeria WIDEO

Filmy Urzędu Pracy

Newsletter ofert pracy

Otrzymuj powiadomienia o interesujących Cię ofertach pracy
zapisz się

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

CMSup! Ataraksja

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Redakcja strony