Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej).Zamknij.
Procedura obsługi - UWAGA!!! ZAKAZ OBSŁUGI BEZPOŚREDNIEJ. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą obsługi klientów - Procedura obsługi

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Aktualności

Dzień Pracodawcy, w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego!

W minioną środę 21.08.2019 r. w ramach inicjatywy Dzień Pracodawcy, w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego oraz jego Filiach odbyły się spotkania informacyjne dla pracodawców i przedsiębiorców z terenu powiatu krakowskiego. Program spotkań dotyczył między innymi omówieniu aktualnej sytuacji i przewidywanych zmian na lokalnym rynku pracy, pomocy dla pracodawców i jego pracowników we wspieraniu rozwoju zawodowego, usług rynku pracy skierowanych do przedsiębiorców, instrumentów rynku pracy oraz form pomocy publicznej dla pracodawców i przedsiębiorców.

Ponadto w ramach inicjatywy odbyły się lokalne warsztaty, konsultacje i wykłady w następujących obszarach:

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego Oddział w Krakowie 

Warsztaty: Legalna praca cudzoziemca.

Podczas warsztatów omówiono warunki wykonywania pracy przez cudzoziemców w Polsce, zezwolenia na pracę cudzoziemca w RP – praca stała i sezonowa, a także praca na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. Ponadto pracownicy przeprowadzili instruktaż z zakresu wykorzystania usług elektronicznych przy składaniu wniosków i załatwianiu spraw.

Spotkanie z przedsiębiorcami, którzy otrzymali dotację na podjęcie działalności gospodarczej.

Podczas spotkania podpisano protokoły rozliczeniowe z otrzymanego dofinansowania oraz omówiono formy pomocy dedykowane dla przedsiębiorców i pracodawców w UPPK. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia dla przedsiębiorców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz staże, a także „Deklaracje przystąpienia do Klubu Przedsiębiorczych”. Poprzez działalność Klubu Przedsiębiorczych Urząd Pracy pragnie opracować spotkanie eksperckie „szyte na miarę” potrzeb uczestników, w tym m.in. prelekcje tematyczne, spotkania biznesowo – branżowe oraz finansowe formy wsparcia. W spotkaniu wzięło udział 18 osób, które otrzymały dotację w ramach środków z projektu POWER „Lubię to IV”.

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego Filia w Skawinie.

Konsultacje i poradnictwo dla pracodawców w zakresie korzystania
z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO.

Podczas spotkania omówiono priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2019 oraz zasady przyznawania, wydatkowania i rozliczania środków KFS. Z zaproszenia do udziału w inicjatywie skorzystało 19-tu Pracodawców z terenu powiatu krakowskiego, reprezentujących szeroki przekrój branż. Przybyłym został przedstawiony praktyczny sposób wypełniania wniosku i niezbędnych załączników koniecznych do ubiegającego się o sfinansowanie ze środków KFS kosztu szkolenia pracowników. Na zakończenie spotkania Dyrektor Urzędu Dorota Niemiec przedstawiła pozostałe formy wsparcia kierowane do pracodawców, ze szczególnym zwróceniem uwagi na korzyści wynikające z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

W godzinach dopołudniowych odbyły się również warsztaty dla osób z niepełno sprawnościami.

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego Filia w Słomnikach

Spotkanie Klubu Przedsiębiorczych

W spotkaniu uczestniczyło 10 przedsiębiorców z terenu powiatu krakowskiego, którzy  rozpoczęli prowadzenie własnej działalności gospodarczej.  Uczestnicy spotkania otrzymali kompleksową informację dotyczącą możliwości realizacji poszczególnych form pomocy w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego, w tym dalszego rozwoju zawodowego.

Ponadto dla uczestników spotkania przeprowadzono wykład pt. „Formy zatrudniania pracowników”, w następujących blokach tematycznych:

  1. Umowa o pracę.
  2. Zatrudnianie na umowy cywilno-prawne.
  3. Podleganie ustawie o ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych.
  4. Opodatkowanie umów o pracę i umów cywilno-prawnych.

Spotkanie w Klubie Przedsiębiorczych stało się okazją do wymiany cennych doświadczeń na drodze budowania własnej kariery zawodowej.

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego Filia w Krzeszowicach

Warsztaty: Pracodawca przyjazny rodzinie

Podczas spotkania omówiono instrumenty rynku pracy oraz formy pomocy publicznej dla pracodawców i przedsiębiorców zatrudniających rodziców powracających na rynek pracy, zwrócono szczególną uwagę na możliwość stosowania elastycznych formy zatrudnienia. Przybyłym zostały również przedstawione ogólnopolskie programy na rzecz wspierania rodziny.

Ponadto w godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty motywacyjne dla kobiet powracających na rynek pracy.

 

Zdjęcie  Zdjęcie  

   


Treść utworzona: dn. 2019-08-23, autor: Edyta Prochal.
Treść zaktualizowano: dn. 2019-08-23, autor: Edyta Prochal.
Drukuj, Zapisz jako PDF.

Strona główna

Kalendarz wydarzeń

<<      styczeń 0 r.       >>

dziś mamy 27 stycznia 2021 roku

PnWtŚrCzPtSbN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Tarcza Antykryzysowa

Informacje ogólne

Usługi elektroniczne

Usługi elektroniczne UPPK

Statystyka

Informacje na temat rynku pracy

Publikacje

Broszury i foldery informacyjne

Galeria WIDEO

Filmy Urzędu Pracy

Newsletter ofert pracy

Otrzymuj powiadomienia o interesujących Cię ofertach pracy
zapisz się

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

CMSup! Ataraksja

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Redakcja strony