Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej).Zamknij.
Procedura obsługi - UWAGA!!! ZAKAZ OBSŁUGI BEZPOŚREDNIEJ. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą obsługi klientów - Procedura obsługi

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Aktualności

UWAGA! Ważna informacja dotycząca składania wniosków o pożyczkę (art. 15 zzd)

 

Szanowni Przedsiębiorcy,

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego przypomina, że zgodnie z oświadczeniem składanym pod odpowiedzialnością karną, mikroprzedsiębiorca ubiegający się o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy z dnia 02 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-10, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych składa jeden wniosek  do Urzędu Pracy właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Złożenie kilku wniosków do różnych Urzędów Pracy naraża wnioskującego na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej na podstawie art. 233 § 6 w zw. z art. 233 § 1 Kodeksu Karnego:

§ 1 Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 6 Przepisy § 1-3 oraz 5 stosuje się odpowiednio do osoby, która składa fałszywe oświadczenie, jeżeli przepis ustawy przewiduje możliwość odebrania oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Jednocześnie tutejszy Urząd informuje, że wnioski są realizowane zgodnie z datą wpływu do Urzędu (zarówno wniesione drogą tradycyjną, jak i drogą elektroniczną). Ze względu na masowy napływ wniosków, okres oczekiwania na podpisanie Umowy pożyczki może być wydłużony.

O pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o udzielenie pożyczki zostaną Państwo powiadomieni elektronicznie (w przypadku wniosku złożonego przez portal praca.gov.) lub telefonicznie w przypadku przekazania wniosku w formie tradycyjnej.

Uprasza się o nie składanie kolejnych wniosków na tą samą działalność gospodarczą. Złożenie kolejnego wniosku nie gwarantuje przyśpieszenia procedury przyznania pożyczki.


Treść utworzona: dn. 2020-05-20, autor: Tomasz Rospondek.
Treść zaktualizowano: dn. 2020-05-20, autor: Małgorzata Zasada.
Drukuj, Zapisz jako PDF.

Strona główna

Kalendarz wydarzeń

<<      styczeń 0 r.       >>

dziś mamy 24 stycznia 2021 roku

PnWtŚrCzPtSbN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Tarcza Antykryzysowa

Informacje ogólne

Usługi elektroniczne

Usługi elektroniczne UPPK

Statystyka

Informacje na temat rynku pracy

Publikacje

Broszury i foldery informacyjne

Galeria WIDEO

Filmy Urzędu Pracy

Newsletter ofert pracy

Otrzymuj powiadomienia o interesujących Cię ofertach pracy
zapisz się

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

CMSup! Ataraksja

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Redakcja strony