Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej).Zamknij.
Procedura obsługi - Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą obsługi klientów - Procedura obsługi

Jesteś tutaj: Strona główna / Urząd / Statystyka i analiza

Statystyka i analiza

Dane statystyczne w kolejnych mieisącach, kwartałach i latach


Rok:

Wyszczególnienie na koniec kolejnego miesiąca 2020 roku:

Tabela zawierająca dane o ilościach osób bezrobotnych w podziale na kategorie i poszczególne miesiące 2020 roku.
WyszczególnienieMiesiąc
123456
Ogółem411540834137460950385243
Z prawem do zasiłku650618603745892971
Liczba zarejestrowanych639455441620640695
Liczba wyrejestrowanych466487387148211490
Podjęcie pracy (ogółem)316280239109111305
Podjęcia pracy niesubsydiowane284230210109106268
Prace interwencyjne007004
Roboty publiczne41817041
Podjęcie działalności gospodarczej252500030
Refundacja kosztów zatrudnienia bezrobotnego000000
Rozpoczęcie szkolenia35403093
Rozpoczęcie stażu19461503141
Rozpoczęcie przygotowania zawodowego000000
Stopa bezrobocia - powiat3.83.83.94.34.70
Stopa bezrobocia - województwo4.34.44.34.85.10
Stopa bezrobocia - kraj5.55.55.45.860

Bezrobotni według czasu pozostawania bez pracy, wieku, poziomu wykształcenia i stażu pracy na koniec poszczególnych kwartałów 2020 roku.

Kwartał:
Tabela 1. Czas pozostawania bez pracy [miesiące] - 1 kwartał 2020 r
Czas pozostawania bez pracy [miesiące]do 11-33-66-1212-24pow.24Suma:
Ogółem368
(8.9%)
814
(19.7%)
702
(17%)
664
(16.1%)
620
(15%)
969
(23.4%)
4137
(100%)
Kobiety192
(8.8%)
394
(18.1%)
336
(15.5%)
349
(16.1%)
331
(15.2%)
571
(26.3%)
2173
(100%)

Wykres 1. Czas pozostawania bez pracy [miesiące] - 1 kwartał 2020 r.


Tabela 2. Wiek bezrobotnych [lata] - 1 kwartał 2020 r
Wiek bezrobotnych [lata]18-2425-3435-4445-5455-5960 i więcejSuma:
Ogółem524
(12.7%)
1098
(26.5%)
987
(23.9%)
749
(18.1%)
462
(11.2%)
317
(7.7%)
4137
(100%)
Kobiety273
(12.6%)
703
(32.4%)
622
(28.6%)
359
(16.5%)
216
(9.9%)
0
(0%)
2173
(100%)

Wykres 2. Wiek bezrobotnych [lata] - 1 kwartał 2020 r.


Tabela 3. Wykształcenie bezrobotnych - 1 kwartał 2020 r
Wykształcenie bezrobotnychwyższepolicealne i śr.zawod.średnie ogólnokształcącezasadnicze zawodowegimnazjalne i poniżejSuma:
Ogółem699
(16.9%)
1005
(24.3%)
471
(11.4%)
1095
(26.5%)
867
(21%)
4137
(100%)
Kobiety497
(22.9%)
606
(27.9%)
309
(14.2%)
430
(19.8%)
331
(15.2%)
2173
(100%)

Wykres 3. Wykształcenie bezrobotnych - 1 kwartał 2020 r.


Tabela 4. Staż pracy bezrobotnych [lata] - 1 kwartał 2020 r
Staż pracy bezrobotnych [lata]do 1 roku1-55-1010-2020-3030 lat i więcejbez stażuSuma:
Ogółem736
(17.8%)
942
(22.8%)
707
(17.1%)
714
(17.3%)
424
(10.2%)
197
(4.8%)
417
(10.1%)
4137
(100%)
Kobiety412
(19%)
510
(23.5%)
426
(19.6%)
388
(17.9%)
155
(7.1%)
59
(2.7%)
223
(10.3%)
2173
(100%)

Wykres 4. Staż pracy bezrobotnych [lata] - 1 kwartał 2020 r.


Strona główna

Kalendarz wydarzeń

<<      sierpień 0 r.       >>

dziś mamy 06 sierpnia 2020 roku

PnWtŚrCzPtSbN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Tarcza Antykryzysowa

Informacje ogólne

Usługi elektroniczne

Usługi elektroniczne UPPK

Statystyka

Informacje na temat rynku pracy

Publikacje

Broszury i foldery informacyjne

Galeria WIDEO

Filmy Urzędu Pracy

Newsletter ofert pracy

Otrzymuj powiadomienia o interesujących Cię ofertach pracy
zapisz się

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

CMSup! Ataraksja

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Redakcja strony