Spotkanie w Czernichowie w ramach Inicjatywy „Doradcy zawodowego w szkole”

W dniu 28 listopada 2019 roku w Gminie Czernichów Pani Katarzyna Miłek-Konieczna - Kierownik Oddziału w Krakowie Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego, uczestniczyła w  spotkaniu Dyrektorów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Czernichów.

 

 

Spotkanie miało na celu promocję Inicjatywy „Doradcy zawodowego w szkole” polegającej na partnerskiej współpracy ze szkołami z terenu powiatu krakowskiego na rzecz poradnictwa zawodowego oraz informacji zawodowej w celu zapoznania młodzieży z wyzwaniami rynku pracy, a w konsekwencji ułatwienia im wejścia na rynek pracy.

 

 

W ramach tej inicjatywy Doradcy Zawodowi prowadzą spotkania z młodzieżą szkolną (ostanie klasy) w celu udzielenia informacji na temat: struktury bezrobocia, zawodów deficytowych, problemów młodych ludzi na rynku pracy, usług i instrumentów proponowanych przez urząd oraz prawa pracy, a także oferował pomoc w zakresie aktywnego poszukiwania pracy w celu przygotowania do wejścia na rynek pracy.


Treść utworzona: dn. 2019-11-29, autor: Tomasz Rospondek.
Treść zaktualizowano: dn. 2019-12-02, autor: Edyta Prochal.
Drukuj, Zapisz jako PDF.

Wydruk strony: www.uppk.pl/1,glowna/57,aktualnosci/1471,spotkanie-w-czernichowie-w-ramach-inicjatywy-doradcy-zawodowego-w-szkole-
Data wydruku: 2020-02-23 10:48:01