Targi Edukacyjne w Gimnazjum Im. Świętej Jadwigi Królowej w Luborzycy

W dniu 10 Marca 2016 roku w Gimnazjum Im. Świętej Jadwigi Królowej w Luborzycy odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego – Filia w Słomnikach z uczniami oraz wychowawcami klas III Gimnazjum. Spotkanie było częścią Targów Edukacyjnych organizowanych w Gimnazjum Im. Świętej Jadwigi Królowej w Luborzycy. W prelekcji, uczestniczyli: Kierownik UPPK – Filia w Słomnikach – Barbara Golanko oraz Doradca zawodowy UPPK – Filia w Słomnikach – Tomasz Massalski. Motywem przewodnim spotkania był wybór, przed którym stają i którego muszą dokonać młodzi ludzie. Poruszano także zagadnienia dotyczące  możliwości przyszłej ścieżki nauczania oraz co za tym idzie - dalszej drogi rozwoju zawodowego. Tematyka wykładu obejmowała m.in.:

  •   Motywy oraz powody wyboru zawodu
  •   Zadowolenie z wyboru zawodu
  •   Czynniki wpływające na rynek pracy
  •   Zawody przyszłości
  •   Umiejętności oczekiwane „na starcie”

        Warto wspomnieć, że inicjatywa spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, zarówno licznie zgromadzonych uczniów (115 osób) jak i nauczycieli. Zainteresowane strony doszły do wniosku, iż warto kontynuować współpracę.

 

 


Treść utworzona: dn. 2016-03-10, autor: Michał Słowik.
Treść zaktualizowano: dn. 2016-05-10, autor: Michał Słowik.
Drukuj, Zapisz jako PDF.

Wydruk strony: www.uppk.pl/1,glowna/57,aktualnosci/759,targi-edukacyjne-w-gimnazjum-im-swietej-jadwigi-krolowej-w-luborzycy
Data wydruku: 2020-08-06 15:42:33